Přeskočit na obsah

Vít Beneš

Je magistr jazzové kytary s tmavomodrým diplomem z brněnské JAMU. Kromě Brna studoval i v dalších světových metropolích jako ghanská Accra a švédský Gothenburg. Hraje v experimentálních kapelách Endemit a PAN, v kapele s akordeonem – Ondřej Zámečník Quintet a v bluesovém uskupení swingových muzikantů – Prime Minister Benny & his Clumsy Fingers, které vede pod falešným jménem Premiér Benny. A málem by zapomněl na swingovou kapelu The Dudes of Ellington. Zabývá se poměrně širokým okruhem žánrů a stylů. Od konžského soukous přes dream pop až po volnou improvizaci. Je přesvědčen, že je to potřeba a někdo to dělat musí. 

Učil krátce na ZUŠ ve Rtyni v Podkrkonoší na několika jazzových workshopech v Trutnově, Jelení Góře a v uzbeckém Tashkentu a učil i soukromě. V Kohútku má pod palcem kytary, ukulele.

Janek Čarek

Zpěvák, rytmický kytarista a chronický zakladatel tanečních kapel. Aktuálně se aktivně věnuje projektům Heart of Dixie, Django Jet a Prime Minister Benny and His Clumsy Fingers. Působil také v projektu Django Sisters, byl spoluzakladatelem a aranžérem pro jazzový vokální kvartet FourWayClose. Má za sebou mnoho let soukromého vzdělávání v oboru populárního a jazzového zpěvu, včetně prestižních workshopů v ČR, Slovinsku a USA. V letech 2018-2020 působil jako lektor v Soukromé škole populárního zpěvu v Brně. V Kohútku vyučuje zpěv a sbory. S velkou chutí si příležitostně zahraje rytmickou kytaru v big bandu.

Petr Svoboda

Ještě před studiem na Gymnáziu Jana Nerudy s hudebním zaměřením si jeho srdce získala skladba No banana boogie woogie blues:

https://www.youtube.com/watch?t=1080&v=nq3OAXXRAfs&feature=youtu.be

Po maturitě, kterou úspěšně složil v roce 2011, byl 3 roky posluchačem Konzervatoře Jaroslava Ježka v oboru hra na klavír. Orientuje se na funky a fusion, láká ho ovšem i jazz a blues. Momentálně působí v kapelách Fanfán Tulipán (fusion), Veronika & The Band (jazz/pop) a The Bazalcas (live-experiment). V Kohútku předvádí klávesové triky.

Géraldine Schnyder

After having finished her Master Studies in Bern, the Singer Géraldine Schnyder moved to Brno – out of love (not only) for czech liquids. The versatile singer is known for her professionalism and for her curiosity, with which she explores different genres. She works in various Bands as a Side-Woman, for example in the swiss-german quartet schnyder&schnyder&schnyder&schnyder spielen Eggimann, in a Duo project with Vincenc Kummer, and every now and then with the Swiss Pianist Mélusine Chappuis. 

Take a listen on www.geraldinececile.com