Vít Beneš

Je magistr jazzové kytary s tmavomodrým diplomem z brněnské JAMU. Kromě Brna studoval i v dalších světových metropolích jako ghanská Accra a švédský Gothenburg. Hraje v experimentálních kapelách Endemit a PAN, v kapele s akordeonem – Ondřej Zámečník Quintet a v bluesovém uskupení swingových muzikantů – Prime Minister Benny & his Clumsy Fingers, které vede pod falešným jménem Premiér Benny. A málem by zapomněl na swingovou kapelu The Dudes of Ellington. Zabývá se poměrně širokým okruhem žánrů a stylů. Od konžského soukous přes dream pop až po volnou improvizaci. Je přesvědčen, že je to potřeba a někdo to dělat musí. 

Učil krátce na ZUŠ ve Rtyni v Podkrkonoší na několika jazzových workshopech v Trutnově, Jelení Góře a v uzbeckém Tashkentu a učil i soukromě. V Kohútku má pod palcem kytary, ukulele.

Janek Čarek

Zpěvák, rytmický kytarista a chronický zakladatel tanečních kapel. Aktuálně se aktivně věnuje projektům Heart of Dixie, Django Jet a Prime Minister Benny and His Clumsy Fingers. Působil také v projektu Django Sisters, byl spoluzakladatelem a aranžérem pro jazzový vokální kvartet FourWayClose. Má za sebou mnoho let soukromého vzdělávání v oboru populárního a jazzového zpěvu, včetně prestižních workshopů v ČR, Slovinsku a USA. V letech 2018-2020 působil jako lektor v Soukromé škole populárního zpěvu v Brně. V Kohútku vyučuje zpěv a sbory. S velkou chutí si příležitostně zahraje rytmickou kytaru v big bandu.

Michal Cálik

V letech 2008-2014 studoval klasickou interpretaci na Konzervatoři v Žilině – obor hra na trubku. V roce 2014 se jeho zájem o jazz rozšířil natolik, že začal studium na JAMU v Brně na katedře Jazzové interpretace, kterou dokončil v roce 2019. V průběhu studia se zúčastnil výměnného pobytu v Grazu na KUG Jazz Institut Graz, která má nejdelší tradici z jazzových škol v Evropě. Za 6 let aktivního hudebního působení se objevil na prestižních hudebních festivalech na Slovensku ale i v zahraničí. Momentálně působí jako leader a aranžér kapely The Dudes Of Ellington (zejména pro swingové taneční komunity), v moderní-jazzové sestavě Kairos Quintet a jako studiový a sólový hráč v projektech: Valér Miko Trio, Peter Lipa Band, Radovan Tariška Rádio Band, Divergent Orchestra, Peter Adamov & Friends, ZVA 12-28 Band, Státní Komorní Orchestr v Žilině a mnoho dalších. Od roku 2017 soukromě vyučuje hru na trubku, teorii jazzové improvizace, sluchovou analýzu a diatonickou harmoniku.

Petr Svoboda

Ještě před studiem na Gymnáziu Jana Nerudy s hudebním zaměřením si jeho srdce získala skladba No banana boogie woogie blues:

https://www.youtube.com/watch?t=1080&v=nq3OAXXRAfs&feature=youtu.be

Po maturitě, kterou úspěšně složil v roce 2011, byl 3 roky posluchačem Konzervatoře Jaroslava Ježka v oboru hra na klavír. Orientuje se na funky a fusion, láká ho ovšem i jazz a blues. Momentálně působí v kapelách Fanfán Tulipán (fusion), Veronika & The Band (jazz/pop) a The Bazalcas (live-experiment). V Kohútku předvádí klávesové triky.

Vlado Micenko

Vladimír Micenko je absolventom Konzervatória Jaroslava Ježka (odbor kontrabas a basgitara – 2004-2010) v Prahe a taktiež absolventom Janáčkovej akadémie múzických umení (odbor Jazzová interpretácia, kontrabas – 2010-2016) v Brne. V priebehu štúdií pôsobil ako stážista v zahraničí na školách Rhythmic Music Conservatory v Kodani (2015), North Texas University v meste Denton (2013) a na Escola Superior de Música e Artes do Espectáculo v Porte (2016). 

pastedGraphic.png

Mal možnosť študovať u svetových hráčov a pedagógov ako Thomas Morgan, Reuben Rogers, Kresten Osgood, Lotte Anker, Jim Black, Brian Blade, Shai Maestro, Ziv Ravitz, John Hebert, Ernie Watts.

Je aktívnym sidemanom na česko – slovenskej hudobnej scéne a spolupracuje s mnohými autentickými projektami tvoriacimi autorskú hudbu a originálne kompozície: E Converso, Dust in the groove, SWOMP, Heart of Dixie, Dennyiah alebo v skupine pesničkárky Báry Zmekovej (dvojnásobná výherkyňa súťaže Czech Music Crossroads 2019, nominácia na cenu Anděl 2020).

pastedGraphic_1.png

Spolupracoval s množstvom významných muzikantov ako David Dorůžka, Jiří Levíček, Martin Opršal, Jaroslav Šťastný, Miloš Železňák, Lukáš Oravec.

Kristián Kuruc

Narodil sa v roku 1994, vyštudoval klasické bicie na Konzervatórium Jána Levoslava Bellu v Banskej Bystrici a pokračoval v štúdiu jazzu na JAMU v Brne, kde momentálne aktívne pôsobí.

Vyznačuje sa najmä svojou hudobnou flexibilitou a to sa odzrkadľuje aj v jeho žánrovej rôznorodosti (Heart of Dixie, Brunnwerk, Ludo Kuruc band). 
Pôsobí tiež v známych jazzových projektoch – medzi najznámejšie patrí Lubo Gašpar cimbal projekt, Peter Korman quintet, Peter Palaj quartet, JK/AC Quartet.

Pic – © Eva Svobodová 

Géraldine Schnyder

After having finished her Master Studies in Bern, the Singer Géraldine Schnyder moved to Brno – out of love (not only) for czech liquids. The versatile singer is known for her professionalism and for her curiosity, with which she explores different genres. She works in various Bands as a Side-Woman, for example in the swiss-german quartet schnyder&schnyder&schnyder&schnyder spielen Eggimann, in a Duo project with Vincenc Kummer, and every now and then with the Swiss Pianist Mélusine Chappuis. 

Take a listen on www.geraldinececile.com 

Petr Pospíšil

Kontrabasista, baskytarista, zpěvák, amatérský hráč na téměř všechny hudební nástroje. Sběratel hudebních vtipů a komediální hudby. Kromě poměrně širokého hudebního záběru se středem kolem jazzového mainstreamu má zálibu v méně obvyklých až obskurních a dávno překonaných technikách hry na kontrabas. Členem či leaderem současných či bývalých swingových a jazzových kapel Swing Session, Harlemania, Swingfonix, Petra Ernyei Quartet, Hottentots Orchestra, Jakub Šafr Quartet, Radiolians Orchestra, Shaffer’s Riffers, Günter Kočí Gang; rock’n’rollových kapel The 6 Fireballs a Gone Hepsville či vokální R&B formace Kolenem. Kromě toho se věnuje psaní hudby a aranžování, opravám historických mikrofonů a jiným inženýrským finesám a sportům neslučitelným s muzikantským životem.